utzawieja.pl

Blog o motoryzacji, transporcie, zdrowiu oraz sporcie.

Lifestyle

Jak uzyskać leasing na samochód ciężarowy?

Jak uzyskać leasing na samochód ciężarowy?

Prowadzenie firmy transportowej to ogromne koszta, które każdego przedsiębiorcę mogą na początku działalności nieco przerażać. Konieczne jest nie tylko ciągłe serwisowanie floty posiadanych aut, lecz dodatkowo ich ubezpieczenie czy też dbanie o ich wyposażenie. Część z tych problemów można jednak zniwelować, jeśli zdecyduje się na leasing samochodu ciężarowego w MAN FS. Na czym polega taki leasing i jak go uzyskać?

Czym jest leasing samochodu ciężarowego?

Nie da się ukryć, że leasing to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych form finansowania samochodów firmowych w Polsce. Korzystają z niego nie tylko przedsiębiorcy kupujący auta osobowe, lecz przede wszystkim firmy transportowe, które kompletują w ten sposób swoją flotę pojazdów. Leasing to po prostu umowa, która umożliwia odpłatne użytkowanie danego pojazdu przez określony czas. W zależności od potrzeb umowa leasingu może być rozpisana na 2, 3, a nawet 5 lat. Oczywiście jej podpisanie wymaga wpłacenia pewnej kwoty jako opłatę wstępną, która zwykle stanowi określony procent wartości pojazdu. Co dzieje się po zakończeniu okresu finansowania? Przedsiębiorca ma wtedy dwie drogie — może albo zakończyć umowę i zdać auto firmie leasingowej, albo też spłacić je i stać się jego posiadaczem. Oba rozwiązania są bardzo atrakcyjne, choć oczywiście wiążą się również z pewnymi wadami. Jeśli auto się odda, można podpisać nową umowę i mieć kolejny leasingowany nowy pojazd – sprawdź sam na https://manfs.pl/finansowanie/samochody-ciezarowe/leasing.html 

Jak uzyskać leasing w MAN FS?

Jak więc widać leasing to w przypadku każdej firmy, a tej o charakterze transportowy przede wszystkim, doskonałe rozwiązanie pozwalające zachować dynamikę rozwoju bez konieczności wkładania ogromnej sumy pieniędzy we flotę pojazdów. Powstaje teraz na sam koniec pytanie, w jaki sposób można podpisać taką umowę. Każdy, kto choć raz brał kiedyś coś na raty, doskonale wie, jak wiele wymaga to formalności, jak bywa trudne i żmudne. Każde, nawet najmniejsze raty wymagają sprawdzenia wiarogodności danego klienta i jego zdolności kredytowej. Czy leasing jest tak samo kłopotliwy? Jak się okazuje zupełnie nie, a procedura jego uzyskania jest maksymalnie uproszczona. Tak naprawdę wystarcza do tego tylko kilka podstawowych dokumentów, jak zeszłoroczny pit czy też oświadczenie o dochodach. Nic, co stanowiłoby jakiś większy problem dla przedsiębiorcy. Po spełnieniu formalności wystarczy już tylko odebrać swój pojazd i zająć się tym, co najważniejsze, czyli prowadzeniem przy jego pomocy biznesu. Jak więc widać uzyskanie leasingu pozwalającego na rozwój firmy jest naprawdę proste i nie powinno nikomu sprawdzić większych trudności.

Udostępnij