utzawieja.pl

Blog o motoryzacji, transporcie, zdrowiu oraz sporcie.

Motoryzacja

Używane modele SKODY w leasingu

Używane modele SKODY w leasingu

Kupowanie używanego samochodu to zawsze wielkie wyznawanie. Na rynku dostępna jest ogromna liczba pojazdów, nie zawsze jednak w odpowiednim stanie technicznym. Powoduje to, że podczas takiego zakupu istnieje dość duże ryzyko nabycia auta niesprawnego i posiadającego wady ukryte. Można tego ryzyka uniknąć, jeśli zakupi się używaną Skodę w leasingu.

Dlaczego warto kupować używane Skody w STORE VW FS?

Auta poleasingowe to takie, które używane były przez firmę w ramach leasingu, a po jego zakończeniu nie zostały wykupione i przeszły na własność salonu samochodowego. Wystawiane są one następnie na sprzedaż jako modele używane. Z jakiego powodu warto się zainteresować takimi pojazdami? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że są to auta stosunkowo młode, ponieważ czas mowy leasingu określony jest zwykle na 2-5 lat. Co więcej, przed przyjęciem auta, salon samochodowy gruntownie go sprawdza, co gwarantuje, że jest ono w doskonałym stanie technicznym i nie posiada żadnych ukrytych wad. Jakie jeszcze są zalety, jeśli kupuje się używane Skody w leasingu? Wiedzieć trzeba, że zawsze przy takim zakupie salon samochodowy wystawia fakturę. Oznacza to, że przedsiębiorstwo kupując używaną Skodę na leasing może ją odliczyć od podatku, co rzecz jasna stanowi bardzo dużą korzyść finansową.

Jak działa leasing w STORE VW FS?

Jak więc widać kupowanie używanej Skody w salonie to naprawdę dobry pomysł, który pozwala uniknąć prawdę wielu poważnych trudności i kłopotów. Warto się jednak jeszcze przed zakupem takiego auta dowiedzieć, jak konkretnie działa leasing i czy warto się na niego zdecydować. Powszechnie przyjęło się, że leasing zarezerwowany jest tylko dla przedsiębiorców kupujących swoje auta na firmę. Jest to jednak błąd, ponieważ ostatnimi czasy coraz popularniejszy staje się leasing konsumencki. Oczywiście VW store również i taką formę finansowania dopuszcza. Jak to jednak konkretnie działa? Przed podpisaniem umowy leasingu wiedzieć trzeba po pierwsze to, że wymaga ona dość sporej pierwszej wpłaty, która może wynieść nawet około 30% wartości pojazdu. Biorąc pod uwagę, że nawet 5-letnie poleasingowe auta mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych, to jedna trzecia tej kwoty mimo wszystko może być dość spora. Najczęściej leasing obliczony jest na 5 lat, co oczywiście znacznie zmniejsza miesięczny koszt jego opłacania. Podobnie jak w przypadku aut nowych, po zakończeniu umowy leasingu istnieje możliwość wykupienia auta lub też pozostawienia go w salonie i wzięcie ewentualnie kolejnego pojazd na nową umowę.

Udostępnij